O Miejskiej Bibliotece Publicznej w Miasteczku Śląskim

Wypożyczalnia dla Dorosłych w Miasteczku Śląskim charakteryzuje się tym, że czytelnicy mają swobodny dostęp do półek, gdzie mogą sobie spokojnie przeglądać książki, by wybrać coś dla siebie.

Mamy tutaj bowiem książki dla czytelników o rozległych horyzontach literackich. Obok lektur i opracowań przeznaczonych dla szkół na półkach dostępne są także liczne utwory literatury pięknej, nie tylko polskojęzycznych autorów. Bogate zbiory biblioteczne uzupełnia także literatura popularnonaukowa z różnych dziedzin wiedzy i życia. Znajdziemy tu zarówno opracowania bardzo ogólne, w postaci encyklopedii, czy leksykonów, jak i bardzo konkretne tytuły zajmujące się szczeółowo danym zagadnieniem dotyczącym różych sfer życia. Są tutaj tytuły dotyczące ekonomii, medycyny, ekonomii, ale także muzyki, sportu, czy religii.

Wypożyczalnia dla Dorosłych umożliwia dostęp nie tylko do książek wzbogacających naszą wiedzę, ale także do tych, które pomogą rozwinąć nasze hobby, czy po prostu odprężą, gdyż na półkach, gdy tylko zechcemy, możemy znaleźć naprawdę wszystko, co nas interesuje. Warto poświęcić na to trochę czasu uciekając od szaleńczego tempa życia.

Obok zbiorów książkowych biblioteka poziada także gazety i czasopisma, które mogą być zarówno przejrzane na miejscu, jak i wypożyczone do domu.

Warto wspomnieć, że Wypożyczalnia dla Dorosłych zapewnia bezpłatny dostęp do Internetu. Istnieje także możliwość wydrukowania potrzebnych materiałów

Ponadto biblioteka udziela informacji bibliotecznych i bibliograficznych, rzeczowych o regionie i Unii Europejskiej.

W Oddziale Dzięcięcym Miejskiej Biblioteki Biblicznej czytelnicy znajdą  bogaty księgozbiór literatury przygodowo – podróżniczej, przyrodniczej, obyczajowej, historycznej, fantastycznej, a także komiksy i baśnie dla dzieci.

Zapraszamy do udziału w:

- spotkaniach autorskich,

- konkursach literackich i recytatorskich,

- wystawach nowości wydawniczych, okolicznościowych i tematycznych,

- konkursach i wystawach plastycznych,

- prelekcjach m.in. na temat regionu, ochrony środowiska, agresji i przemocy, zdrowia,

- spotkaniach okolicznościowych,

- lekcjach bibliotecznych dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjum

Warto także odwiedzić ( i przede wszystkim polubić, żeby nie przegapić żadnych ważnych informacji ) oficjalny profil naszej Wypożyczalni w serwisie społecznościowym:

wróć na górę