Dni Miasteczka Śląskiego 2016

przez Andrzej Ogrodnik

Dni Miasteczka Śląskiego 2016 to zdecydowanie najważniejsze wydarzenie w naszym mieście. Odbędą się one w ostatni weekend czerwca (25/26 czerwiec 2016). Co rok prezentowane są zarówno miasteczkowskie zespoły ale również artyści znani szerszej publiczności. Dni Miasteczka Śląskiego tradycyjnie rozpoczniemy korowodem, który przejdzie spod Urzędu Miejskiego ulicami miasta, aż do Parku Rubina gdzie będzie miała miejsce cała impreza. Część artystyczną rozpocznie Orkiestra Reprezentacyjna Gminy Miasteczko Śląskie pod batutą nowego dyrygenta Artura Kulki. Odpowiadając na liczne prośby młodszej części publiczności  zaproszono Patryka Kumóra - młodego, polskiego muzyka, wokalistę, kompozytora i producenta muzycznego. Jego działalność skupia się wokół muzyki pop. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów i kabareciarzy – Cezary Pazura. Jego występ z pewnością wprawi w dobry humor i rozbawi do łez wszystkich słuchaczy.

Niedziela to tradycyjny już Dzień Śląski, podczas którego na scenie nie może zabraknąć zespołów działających na terenie Miasteczka Śląskiego. Po ich występach pozytywną dawkę energii zapewni Zespół Bajery, natomiast wieczorną biesiadę poprowadzi Mirek Szołtysek i Wesołe Trio. Oprócz dawki muzyki, śpiewu i tańca możemy spodziewać się również bardzo dobrego, śląskiego kabaretu.

Szczegóły dotyczące przebiegu Dni Miasteczka Śląskiego 2016 znajdują się na plakatach, na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim, Urzędu Miejskiego w Miasteczku Śląskim oraz na Facebook’u.

Zapraszamy! Wstęp wolny!

 

Program Dni Miasteczka Śląskiego 2016

25 czerwca 2016 r.

Park Rubina

15:00 Korowód (wymarsz spod Urzędu Miejskiego od ul. Michała Dudy)

15:30 Otwarcie Dni Miasteczka Śląskiego 2016 wraz z finałem konkursu na najładniejszy balkon, ogród przydomowy i działkę. Wręczenie nagród laureatom konkursu lotów gołębi pocztowych o puchar Burmistrza Miasta Miasteczko Śląskie.

16:00 Orkiestra Reprezentacyjna Gminy Miasteczko Śląskie

17:00 Koncert Patryka Kumóra

18:30 Abba’s Song

19:30 Konkursy z nagrodami

20:00 Gwiazda wieczoru - kabaret Cezarego Pazury

21:00 Zabawa taneczna - DJ Silver Gee

0:00 Zakończenie

Prowadzenie: Mariusz Jarzombek

 

Atrakcje dodatkowe:

15:00 - 21:00 Gry i zabawy dla dzieci

Wystawa prac wykonanych na zajęciach plastycznych w Miejskim Ośrodku Kultury w Miasteczku Śląskim

 

26 czerwca 2016 r.

Park Rubina

15:00 Crazy, Smerfy, Krasnoludki, Minionki oraz Gumisie

16:00 Zespół wokalno-taneczny “Groszki”

16:20 Chór Męski “Piast”

16:40 Chór Mieszany “Sienkiewicz”

17:00 Schola Parafialna

17:20 Józef Jendruś - Strzybny Ślązok 2015

18:00 Orkiestra Dęta Dzielnicy Żyglin i Żyglinek

18:30 Zespół Bajery

19:30 Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio

21:00 Zakończenie

Prowadzenie: Mariusz Jarzombek

 

Atrakcje dodatkowe:

25 lipca 2016 r. Wystawa prac wykonanych na zajęciach plastycznych w Miejskim Ośrodku Kultury w Miasteczku Śląskim

 

03 lipca 2016 r. III Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska w Skata w Hali Sportowej w Miasteczku Śląskim

data/aktualnosci/2016/dni_miasteczka_2016/Dni Miasteczka Slaskiego 2016 - ostateczny plakat.png

REGULAMIN DNI MIASTECZKA ŚLĄSKIEGO 2016


 1. Organizatorem Dni Miasteczka Śląskiego 2016 (zwanych “wydarzeniem”) jest Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim.
 2. Wydarzenie odbywa się w dniach 25-26 czerwca 2016 roku w Parku Rubina (ul. Rubinowa, Miasteczko Śląskie).
 3. Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do przestrzegania postanowień niniejszego Regulaminu.
 4. Uczestnikiem wydarzenia jest każda osoba która w trakcie jego trwania przebywa w miejscu w którym odbywa się wydarzenie.
 5. Uczestnikami wydarzenia mogą być osoby pełnoletnie oraz małoletnie od 15 roku życia. Osoby poniżej 15 roku życia mogą uczestniczyć w wydarzeniu wyłącznie pod opieką i na wyłączną odpowiedzialność przedstawiciela ustawowego lub innej upoważnionej osoby dorosłej.
 6. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.
 7. Organizator dokłada wszelkich starań do zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom wydarzenia. W tym celu zobowiązuje się do: Zapewnienia ochrony, zapewnienia punktu medycznego, poinformowania policji o terminie i miejscu wydarzenia
 8. Przedstawiciele Organizatora zobowiązany jest do posiadania identyfikatora.
 9. Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są zachowywać się w sposób, który nie będzie zagrażać bezpieczeństwu innych uczestników.
 10. Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do stosowania się do wskazówek ochrony oraz służb porządkowych. W innym przypadku mają one prawo do usunięcia z terenu wydarzenia uczestników, którzy mogą zagrażać bezpieczeństwu innych osób.
 11. Zabrania się wnoszenia na teren wydarzenia broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, własnych napojów alkoholowych, środków odurzających.
 12. Zabrania się uczestnikom wchodzenia na teren wydzielonej strefy przy scenie będącej do wyłącznej dyspozycji Organizatora i zaproszonych artystów.
 13. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w programie wydarzenia bez podania przyczyny.
 14. Uczestnik wydarzenia wyraża zgodę na rejestrację własnego wizerunku podczas Dni Miasteczka Śląskiego 2016 oraz publikację zdjęć na potrzeby promocji działalności Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim.
 15. Zabrania się uczestnikowi wykonywania zdjęć oraz nagrywania materiałów audiowizualnych podczas występów wybranych wykonawców.
 16. Uczestnictwo w Dniach Miasteczka Śląskiego jest równoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego Regulaminu.
 17. Regulamin jest dostępny na stronie www.mok.miasteczko-slaskie.pl oraz w Parku Rubina na czas trwania wydarzenia.
 18. Regulamin wchodzi w życie z dniem 24 czerwca 2016 roku.

 

powrót

wróć na górę