Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Miasteczku Śląskim

przez Andrzej Ogrodnik

 

 

 

 

Dnia 24 kwietnia 2017 w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej Miasteczka Śląskiego z okazji 456 rocznicy nadania praw Miejskich.


Rozpoczęła się od złożenia życzeń przez wychowanków z Przedszkola Nr 1 oraz Przedszkola Nr 3 w Miasteczku Śląskim Burmistrzowi oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej.

Następnie parę słów wprowadzenia powiedział Przewodniczący Józef Jendruś oraz Burmistrz Krzysztof Nowak.
Głos zabrali również zaproszeni goście, w tym: Wójt Gminy Rajcza Kazimierz Fujak; Starosta Powiatu Tarnogórskiego Krystyna Kosmala; Prezes Zarządu Huty Cynku „Miasteczko Śląskie” Mirosław Indyka oraz proboszcz Ks. Marcin Królik.

Podczas sesji odbyło się wręczenie nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, które otrzymali:


Marek Kaleja
Dariusz Zwardoń
Wojciech Stankiewicz
Zespół Folklorystyczny Brynica
Orkiestra Reprezentacyjna gminy Miasteczko Śląskie
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 


Ważnym punktem uroczystej sesji było odnowienie współpracy z Gminą Rajcza. Podpisano porozumienie, które ma być ukierunkowane przede wszystkim w stronę naszych mieszkańców oraz organizacje działające na terenie gminy, mają to być między innymi działania w zakresie dziedziny kultury, sportu oraz edukacji, w tym wzajemny udział w różnych zawodach i turniejach. Planuje się także możliwość pozyskania środków zewnętrznych na wspólne projekty integracyjne w zakresie integracji środowisk obu gmin partnerskich.

 

 

Po oficjalnej części sesji nadszedł czas na tę edukacyjno-artystyczną gdzie zebrani mogli posłuchać prelekcji „Pasieki” pana Marka Kaleji, a następnie odbył się koncert w wykonaniu wybitnej wokalistki pani Anny Woźniak.

 

powrót

wróć na górę