Przygodowy Rajd na Orientację Tropiciel już po raz 20!
 
Ruszyły zapisy do 20 edycji rajdu na orientację Tropiciel, który odbędzie się w nocy z na 10 lipca w Miasteczku Ślaskim woj. śląskie- Rajd Jubileuszowy. Wyścig z mapą i kompasem to wspaniała integracyjna przygoda. Uczestnicy pieszo lub na rowerze przemierzają pola, lasy i wioski, po drodze zaliczając punkty kontrolne i wykonując różne zadania. Do udziału w wyprawie można zgłaszać się drużynowo lub indywidualne.

Na 20 edycję przygotowaliśmy nową 20 km trasę.
 
Idea Tropiciela jest prosta – uczestnicy muszą przejść wyznaczoną trasę, znaleźć i zaliczyć punkty kontrolne oraz wykonać postawione przed nimi zadania: sprawnościowe, zręcznościowe i logiczne. W tej edycji do wyboru są cztery trasy o różnym poziomie trudności:
 
  • rowerowa – o długości 40 km, drużyny 2-4 osobowe;
  • piesza podstawowa – o długości 20 km (nowość!) i 40 km, drużyny 4-6 osobowe;
  • piesza – o długości 60 km, drużyny 4-6 osobowe;
  • piesza nawigacyjna – trasa podstawowa, ale klasyfikowana według umiejętności nawigacyjnych – drużyny rozliczane są nie według czasu, ale najmniejszej liczby przebytych kilometrów; drużyny 4-6-osobowe.
 
Osoby zgłaszające się indywidualnie dobierają się w drużyny w bazie rajdu. Drużyny piesze startują 9 lipca od godz. 18.00, rowerowe zaś 10 lipca od godz. 00.00. Starty kolejnych drużyn odbywają się w kilkuminutowych odstępach. 
 
Po powrocie z trasy, w bazie rajdu, na wszystkich uczestników czekał będzie ciepły posiłek. 
 
Wśród tych, którzy będą obecni na zakończeniu rajdu i zdobędą przynajmniej jeden punkt kontrolny, rozlosowane zostaną nagrody.
 
 
 Tropiciel jest organizowany od kilku lat i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W każdej z edycji bierze udział kilkaset osób.   
 
Zapraszamy- Miasteczko Śląskie woj. śląskie - Rajd Jubileuszowy
 
 
data/_inne/2016/T20/druzyna2.jpgZapisy oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie tropiciel.org oraz facebook.com/TROPICIEL.ORG
 
Organizatorem rajdu jest Miasteczko Śląskie i Stowarzyszenie Tropiciel
 
 
 
 
Zapraszamy!
wróć na górę