TourdePologne w Miasteczku Śląskim

W dniu 04.08.2015 r. (wtorek) w godzinach 1530 do 1600 (godziny przybliżone) przez teren naszego miasta przejeżdżać będzie 72 Tour de Pologne w ramach III etapu Zawiercie – Katowice.

Tour de Pologne to jeden z największych wieloetapowych wyścigów na świecie. Posiada najwyższą kategorię UCI World Tour (Międzynarodowej Federacji Kolarstwa) dlatego w jego obsadzie jadą największe zespoły i gwiazdy światowego i polskiego kolarstwa jak chociażby Michał Kwiatkowski (aktualny mistrz świata) czy Rafał Majka (zwycięzca poprzedniej edycji Touru) oraz specjalnie Reprezentacja Polski (łącznie 23 zespoły).

Przejazd wyścigu wiąże się z małymi utrudnieniami w poruszaniu się po terenie miasta i ruchu tranzytowego przez Miasteczko Śląskie.

W imieniu organizatora (Lang TEAM) chcemy przeprosić mieszkańców i podróżnych za chwilowe utrudnienia, myślimy jednak że waga sportowa widowiska, możliwość zobaczenia „na żywo” największych tuzów kolarstwa na świecie zrekompensuje te utrudnienia.

Zachęcamy do oglądania i kibicowania zawodnikom i całemu peletonowi, jednocześnie prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejazdu. Dotyczy to głównie opieki nad małymi dziećmi, zwierzętami, sprzętami i różnego rodzaju pojazdami. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń służb porządkowych.

Życzymy miłych wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przejazdu

KONKURS TOUR DE POLOGNE

W związku z przejazdem przez naszą gminę w dniu 04.08.2015 r. wyścigu kolarskiego TOUR DE POLOGNE informujemy, że organizator tego wyścigu firma
LANG REAM Sp. z o.o. ul. Pachnąca 81, 02 – 792 Warszawa ogłosiła „Konkurs na najciekawszą dekorację podczas 72. TOUR DE POLOGNE”. Partnerem konkursu jest POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA.

Ideą przedmiotowego konkursu jest zachęcenie lokalnych społeczności do zorganizowanego kibicowania i udekorowania wsi, miast i gmin podczas 72. Tour de Pologne w dniach 2-8 sierpnia 2015 r. Organizator wyścigu kolarskiego pragnie, aby w pierwszym tygodniu sierpnia Polska była tak kolorowa i ciekawa jak Francja podczas Tour de France, czy Włochy podczas Giro d’Italia.

Teren naszej gminy obejmują dwie kategorie konkursowe w której można przystąpić do konkursu:

- kategoria MIASTA I WSIE NA TRASIE – każda wieś, miasteczko lub miasto przez które przebiega trasa 72. Tour de Pologne może wziąć udział w konkursie na najlepszą dekorację,

- kategoria WITRYNY SKLEPOWE – każdy właściciel sklepu/firmy/zakładu umiejscowionego na trasie wyścigu może wziąć udział w konkursie na najlepszą dekorację witryny.

Zadaniem podmiotu jest jak najbardziej oryginalne, ciekawe, atrakcyjne udekorowanie: miejscowości na trasie wyścigu lub witryny sklepowej na trasie wyścigu. Dekoracja powinna zawierać elementy narodowe – flaga, godło (także w formie nawiązań).

Zwycięzcy w każdej kategorii wybierze jury złożone z przedstawicieli mediów, partnerów
i sponsorów Tour de Pologne.

Wśród nagród znajdzie się pakiety świadczeń promocyjnych i kampanie medialne oraz specjalny pakiet świadczeń promocyjnych Polskiej Organizacji Turystycznej. Konkretne nagrody zostaną podane do wiadomości na 10 dni przed wyścigiem.

Organizatorzy konkursu wkrótce powinni przesłać do tut. Urzędu regulamin konkursu, który również zamieścimy na naszej stronie internetowej pod adresem: www.miasteczko-slaskie.pl

#KIBICUJEMYKOLARZOM - KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ DEKORACJĘ PODCZAS 72. TDP

Już tylko niecały miesiąc został do rozpoczęcia 72. Tour de Pologne UCI World Tour. Tegoroczny wyścig odbędzie się pod hasłem “Łączymy stolice”, a jego trasa poprowadzi z Warszawy do Krakowa. My natomiast chcemy połączyć Was i zachęcić do wspólnego kibicowania kolarzom. Stąd pomysł konkursu na najciekawszą dekorację i najbardziej oryginalne przebranie.

 

Idea konkursu jest prosta – chcemy, aby w pierwszym tygodniu sierpnia, w czasie trwania Tour de Pologne Polska stała się tak kolorowa jak Francja podczas Tour de France czy Włochy w czasie Giro d’Italia. Wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną pragniemy pokazać piękno naszego kraju, a także pomysłowość i kreatywność Polaków. W konkursie będzie można rywalizować w kilku kategoriach. Pierwszą stworzą miasta startowe, drugą miasta etapowe (mety), a trzecią miasta premii – lotnych, górskich i specjalnych. W czwartej będą rywalizować wszystkie miejscowości leżące na trasie wyścigu. W piątej liczymy na piękne dekoracje sklepowych witryn i zachęcamy wszystkich właścicieli sklepów, firm znajdujących się na trasie wyścigu do udziału w zabawie. Ważne, aby we wszystkich dekoracjach uwzględniany był element narodowy – na przykład flaga, godło – również w formie nawiązania.

 

W ubiegłym roku na trasie 71. Tour de Pologne kolarzom kibicowało ponad 2,7 miliona ludzi. To niezwykłe, że tylu Polaków czeka na peleton, ogląda przejazdy zawodników na rundach, kibicuje na finiszach. Was również chcemy docenić i zachęcić do kreatywności i stworzenia najbardziej oryginalnego przebrania. Jedyną granicą jest tutaj wasza wyobraźnia. Zdjęcia z trasy 72. Tour de Pologne, na których widać Was w przebraniu, wrzucajcie w dniach 2-8 sierpnia na Twittera z hashtagiem #kibicujemykolarzom. Wówczas będziemy mogli je obejrzeć, ocenić i wybrać najlepsze.

 

Konkurs będzie trwał od 2 do 8 sierpnia. Szczegółowy regulamin pojawi się niebawem na stronie www.tourdepologne.pl. Na 10 dni przed rozpoczęciem wyścigu poinformujemy szczegółowo nagrodach. Już dziś możemy zdradzić, że dla miast i miejscowości przewidzieliśmy specjalny pakiet świadczeń promocyjnych od Polskiej Organizacji Turystycznej oraz kampanie medialne, między innymi specjalne galerie zdjęć na stronach Onet.pl oraz w oficjalnej aplikacji 72. Tour de Pologne. Autorzy najciekawszej dekoracji witryny sklepowej oraz najbardziej oryginalnego przebrania otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. 

Animacja trasy III etapu TourdePologne

Plan Przejazdu TourdePologne przez Miasteczko Śląskie

wróć na górę