Facebook YouTube Regionalny Kanał Informacyjny SMS

Leśną Rajzą na Pasieki - Nowy termin

11 września 2020, dodane przez: M.K Leśną Rajzą na Pasieki - Nowy termin
grafika do wpisu: Leśną Rajzą na Pasieki - Nowy termin
Zatopiona Kopalnia Bibiela oraz powstały po niej zespół barwnych stawów zwanych Pasiekami. Pozostałości budynków i hałdy górnicze w rdzawych kolorach. To magiczne miejsce, które koniecznie musicie zobaczyć na własne oczy, znajdziecie pośród lasów gminy Miasteczko Śląskie.

Postanowiliśmy ułatwić Wam dotarcie do tego niezwykłego miejsca zapraszając na wspólny przejazd rowerami. Gdy dotrzemy na miejsce usłyszymy odrobinę historii i garść ciekawostek związanych z dawną kopalnią.
 
Wyjedziemy 13 września (niedziela) o godzinie 14.00 z Parku Rubina (Miasteczko Śląskie, ul. Rubinowa), przejedziemy do Żyglina gdzie o 14.15 dołączą do nas kolejni rowerzyści (LKS Żyglin, ul. Studzienna 12). Na Pasieki powinniśmy dotrzeć około godz. 15.00. Po przyjemnej dawce historii i chwili odpoczynku, każdy będzie mógł wrócić do domu, lub ruszyć w dalszą trasę już we własnym zakresie.
 
Abyśmy wszyscy bezpiecznie dotarli do celu pamiętajcie o kaskach, przydają się też kamizelki odblaskowe i maseczki. Udział jest bezpłatny!