Facebook Wieści z Ratusza

VI edycja Biegu Pamięci Deportowanych

8 lutego 2021, dodane przez: M.K VI edycja Biegu Pamięci Deportowanych
grafika do wpisu: VI edycja Biegu Pamięci Deportowanych

Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku w Radzionkowie, we współpracy z Urzędem Miasta Radzionków, organizuje VI edycję Biegu Pamięci Deportowanych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych aktywnością fizyczną oraz chęcią upamiętnienia ofiar Tragedii Górnośląskiej do udziału w tym wydarzeniu.

W związku z utrzymującą się pandemią COVID-19 tegoroczna edycja będzie miała inny charakter niż zazwyczaj. W tym roku każdy zainteresowany będzie uczestniczył w imprezie indywidualnie, ale pod egidą realizacji wspólnego celu - upamiętnienia ofiar Tragedii Górnośląskiej. Przez miesiąc, od 4.02.2021 do 4.03.2021, wszyscy zainteresowani akcją, za pomocą formularza na stronie www.deportacje45.pl, będą mogli nadsyłać do organizatora zrzuty ekranu lub zdjęcia dokumentujące pokonaną indywidualnie trasę. Akceptowalne dyscypliny to bieg oraz nordic walking.

Po zakończeniu imprezy organizatorzy zamierzają nagrodzić najaktywniejszych uczestników. Organizator będzie sumował wyniki i informował, czy wspólnymi siłami udało się pokonać odległość 1726 km, czyli z Radzionkowa do Doniecka. Miejsce „docelowe” nie jest wybrane przypadkowo — w 1945 roku Sowieci wywieźli tam wielu Górnoślązaków.