Facebook YouTube Regionalny Kanał Informacyjny SMS

Nie odkładkaj profilaktyki na "po pandemii"!

5 maja 2021, dodane przez: M.K Nie odkładkaj profilaktyki na "po pandemii"!
grafika do wpisu: Nie odkładkaj profilaktyki na "po pandemii"!

Już niebawem mammobus Narodowego Instytutu Onkologii z Gliwic przyjedzie do MIASTECZKA ŚLĄSKIEGO, aby umożliwić Paniom w wieku 50-69 lat wykonanie bezpłatnej, cyfrowej MAMMOGRAFII!

Badania wykonywane będą przy CARITAS w MIASTECZKU ŚLĄSKIM (za Kościołem pw. Wniebowzięcia NMP, ul. Dworcowa 2) w dniach 12 i 13 maja 2021 r.
Panie chcące skorzystać z mammografii, prosimy o wcześniejsze telefoniczne ZAPISANIE SIĘ NA MAMMOGRAFIĘ - umawiamy na konkretny dzień i godzinę pod nr tel. 784 067 503 czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00 (zapisy już trwają!).

Okres pandemii spowodował, że liczba wykonywanych badań profilaktycznych drastycznie spadła, okresowo nawet o kilkadziesiąt procent. Dlatego, mimo niespokojnego czasu pełnego obaw o zdrowie swoje i bliskich, apelujemy i prosimy Panie o mobilizację i troskę o zdrowie i to nie wyłącznie w kontekście koronawirusowym. Nie unikajmy badań profilaktycznych, nie odkładajmy ich na później, gdyż późne wykrycie zmian może mieć poważne skutki zdrowotne.

W trosce o bezpieczeństwo Pań i personelu gwarantujemy przebieg wizyty w mammobusie z zachowaniem szczególnych środków ostrożności tj.: pomiar temperatury, dezynfekcję i dekontaminację mammobusu, dezynfekcję aparatu mammograficznego oraz stosowanie środków ochrony indywidualnej. Dodatkowo mammobus został doposażony w urządzenie medyczne do dezynfekcji pomieszczeń.

W mammobusie realizowany jest Program profilaktyki raka piersi, w ramach którego wykonywane są bezpłatne badania mammograficzne skierowane dla ubezpieczonych Pań w wieku 50-69 lat. Warunkiem bezpłatnego skorzystania z badania jest wiek i przerwa 2-letnia między badaniami oraz brak rozpoznania/leczenia z powodu raka piersi. Wyjątkiem są osoby obciążone genetycznie (rak piersi u matki, siostry, córki) wówczas takie Panie mogą wykonywać mammografię co 12 miesięcy. Wynik mammografii otrzymają Panie pocztą na wskazany adres zamieszkania. Na badanie nie jest potrzebne skierowanie lekarskie ani zaproszenie. Nie ma znaczenia miejsce zamieszkania.