Facebook YouTube Regionalny Kanał Informacyjny SMS

Wznawiamy zajęcia opiekuńcze w wybranych szkołach i przedszkolach

22 maja 2020, dodane przez: A.O. Wznawiamy zajęcia opiekuńcze w wybranych szkołach i przedszkolach
grafika do wpisu: Wznawiamy zajęcia opiekuńcze w wybranych szkołach i przedszkolach

Od 25 maja 2020 r. wznawiają pracę:

- Przedszkole nr 1 w Miasteczku Śląskim (Rubin),

- Przedszkole nr 2 w Miasteczku Śląskim (Żyglin),

- Szkoła Podstawowa nr 1 w Miasteczku Śląskim.

Szkoła Podstawowa nr 2 (Żyglin) i Przedszkole nr 3 (Osiedle) pozostaną zamknięte ze względu na brak chętnych.

Zajęcia w placówkach zostają wznowione po uzyskaniu przez dyrektorów przedszkoli informacji dotyczących zapotrzebowania rodziców na organizację opieki przedszkolnej dla dzieci w wieku 3-6 lat. Przedszkola będą czynne w standardowych godzinach pracy.

Szkoła Podstawowa nr 1 uruchamia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I-III.

Rodzice, którzy chcą skorzystać z możliwości zapewnienia opieki przez przedszkole lub szkołę, proszeni są o skontaktowanie się z daną placówką, w celu uzyskania szczegółowych informacji organizacyjnych.

Pierwszeństwo w przyjęciu do przedszkola lub świetlicy szkolnej w czasie epidemii mają dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. W pierwszej kolejności będą to dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W czasie pracy przedszkoli i szkół będzie obowiązywał rygor sanitarny i szczególne procedury bezpieczeństwa. Wszyscy rodzice są zobowiązani do zapoznania się i przestrzegania obowiązujących w danej placówce procedur.