Facebook YouTube Regionalny Kanał Informacyjny SMS

Konferencja Eco-Miasto 2021 – Zielona Odbudowa

30 września 2021, dodane przez: M.K Konferencja Eco-Miasto 2021 – Zielona Odbudowa
grafika do wpisu: Konferencja Eco-Miasto 2021 – Zielona Odbudowa

5-6 października br. odbędzie się kolejna konferencja podsumowująca projekt Eco-Miasto. Edycja 2021 dedykowana jest Zielonej odbudowie. Podczas wydarzenia poznamy punkt widzenia władz centralnych, samorządowych, biznesu, środowisk naukowych i strony społecznej na zieloną transformację oraz rozwój miast w Polsce po pandemii. Ważnym aspektem będzie także poprawa jakości życia mieszkańców i wpływ miast na środowisko naturalne.  Podczas konferencji poznamy także laureatów 8. edycji konkursu Eco-Miasto dedykowanego samorządom. Dwudniowe wydarzenie będzie transmitowane z Centrum Nauki Kopernik na kanale YouTube Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Udział w konferencji nie wymaga rejestracji.

Eco-Miasto jest wspólnym projektem Centrum UNEP/GRID-Warszawa, które już od 30 lat realizuje w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP) oraz Ambasady Francji w Polsce. To platforma wymiany doświadczeń, konkurs dla jednostek samorządu terytorialnego oraz międzynarodowa konferencja, która wieńczy każdą edycję. Projekt został zainicjowany w 2013 roku i od tego czasu stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych wśród jednostek samorządu terytorialnego inicjatyw związanych z ochroną środowiska i propagowaniem rozwiązań ekologicznych. Dzięki współpracy z Ambasadą, pomaga łączyć doświadczenia samorządów w Polsce i Francji, stymulując żywą dyskusję na rzecz budowy przyjaznych dla ludzi i środowiska miast.

Program konferencji „Eco-Miasto 2021 - Zielona odbudowa”, 5-6 października 2021 r., godz. 10:00 – 14:45 : www.eco-miasto.pl

W konferencji udział weźmie Burmistrz Miasta Miasteczko Śląskie Michał Skrzydło.