Facebook YouTube Regionalny Kanał Informacyjny SMS

W piątek 5 listopada 2021 r. skrócony czas wydawania dowodów i przyjmowania wniosków o wydanie dowodu osobistego

29 października 2021, dodane przez: M.K W piątek 5 listopada 2021 r. skrócony czas wydawania dowodów i przyjmowania wniosków o wydanie dowodu osobistego
grafika do wpisu: W piątek 5 listopada 2021 r. skrócony czas wydawania dowodów i przyjmowania wniosków o wydanie dowodu osobistego

Informujemy, że w związku z wejściem w życie nowych zapisów ustawy o dowodach osobistych w piątek 5 listopada 2021 r. sprawy związane z dowodami osobistymi będzie można załatwić w Urzędzie Miejskim w Miasteczku Śląskim do godziny 12:00.

Przyjmowanie wniosków o wydanie i unieważnienie dowodu osobistego czy zgłoszenie jego utraty będzie się w tym dniu odbywało krócej w całym kraju w związku z wdrożeniem nowej wersji systemu.

Od dnia 7 listopada 2021 r. będą wydawane nowe dowody osobiste z odciskami palców oraz z podpisem posiadacza dowodu osobistego.

Tym samym prosimy osoby, które chcą złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego na dotychczasowych zasadach o dokonanie tych czynności możliwie jak najszybciej. Osoby, które posiadają ważne dowody osobiste, nie będą musiały wymieniać ich na nowe.

Komunikat Ministerstwa Cyfryzacji:

Nowe dowody osobiste od 7 listopada - Cyfryzacja KPRM - Portal Gov.pl (www.gov.pl)