Facebook YouTube Regionalny Kanał Informacyjny SMS

Zakończenie zadania w ramach Marszałkowskiego Konkursu

7 października 2022, dodane przez: M.K Zakończenie zadania w ramach Marszałkowskiego Konkursu
grafika do wpisu: Zakończenie zadania w ramach Marszałkowskiego Konkursu

Gmina Miasteczko Śląskie w okresie od kwietnia do października 2022 r. uczestniczyła w Marszałkowskim Konkursie „Inicjatywa Sołecka” w 2022 r. w ramach, którego zrealizowany został projekt pn. „Stworzenie miejsca dla młodzieży poprzez budowę strefy rekreacyjno-wypoczynkowej w sołectwie Żyglin-Żyglinek”.

Wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży jak i całej społeczności sołeckiej, w ramach zadania zostało stworzone miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe składające się z drewnianej altany z zamykanymi okiennicami oraz placu do ćwiczeń street workout, propagującego aktywny tryb życia. Cała strefa jest oświetlona za pomocą nowoczesnych lamp solarnych oraz objęta monitoringiem miejskim, co znacznie poprawi bezpieczeństwo mienia oraz osób tam przebywających.

Zadanie zrealizowane na terenie sołectwa Żyglin-Żyglinek jest współfinansowane z budżetu Województwa Śląskiego oraz Gminy Miasteczko Śląskie. 

Łączny koszt zadania  wyniósł 31.000,00 zł:  w tym 15.000,00 zł dofinansowanie ze środków Województwa Śląskiego, 16.000,00 zł wkład własny z budżetu gminy.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć ze zrealizowanego zadania: