Facebook YouTube Regionalny Kanał Informacyjny SMS

Pierwszy mural w Miasteczku Śląskim

18 października 2022, dodane przez: M.K Pierwszy mural w Miasteczku Śląskim
grafika do wpisu: Pierwszy mural w Miasteczku Śląskim

Pierwszy mural w Miasteczku Śląskim gotowy!

Jak już wielu z Was zdążyło zauważyć, mural powstał obok Parku Rubina. Można zobaczyć na nim elementy przedstawiające lokalne zabytki oraz atrakcje turystyczne, graficznie opracowane przez lokalną artystkę Tokkinika, a także logo i herb naszej Gminy.

Mural jest częścią projektu „Stworzenie nowatorskiej atrakcji turystycznej z elementami historii i kultury gminy Miasteczko Śląskie poprzez budowę lokalnej ścieżki historycznej”, realizowanego razem ze Stowarzyszenie LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska". W ramach tego zadania zamontowane zostaną również tablice informacyjne w najciekawszych miejscach Gminy, stojaki rowerowe, nowe ławki i kosze na śmieci segregowane.

Do namalowania muralu wykorzystano wysokiej jakości farby fotokatalityczne, które pochłaniają smog i mają działanie bakteriobójcze. Są również wodoodporne – można je w razie potrzeby umyć. Warto przy tej okazji podkreślić, ostrzegając „malarzy”, którzy chcieliby nowy mural przyozdobić swoimi grafikami, że teren Parku Rubina jest MONITOROWANY!

Padło również kilka pytań o koszty powstania muralu. Jak wspominaliśmy, jest to zadanie powstające we współpracy z LGD – bez ich zaangażowania nie byłoby możliwości realizacji projektu, podnoszącego estetykę naszej gminy. Koszty kształtują się następująco:

Przygotowanie elewacji pod mural:
Wkład Gminy: 8 556,89 zł, kwota dofinansowania: 14 970,45 zł, razem: 23 527,34 zł.

Opracowanie projektu muralu:
Wkład Gminy: 2 130 zł, razem 2 130 zł.

Namalowanie muralu:
Wkład Gminy: 6 855,74 zł, kwota dofinansowania: 11 994,26 zł, razem: 18 850 zł.

Za opracowanie muralu i pracę przy jego wykonaniu dziękujemy Tokkinika, Raz Dwa neony i komunikacja wizualna i firmie Bit-o-Magic!