Facebook YouTube Regionalny Kanał Informacyjny SMS

Informacje o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych w 2023 roku

2 stycznia 2023, dodane przez: M.K Informacje o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych w 2023 roku
grafika do wpisu: Informacje o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych w 2023 roku

Osoby zainteresowane zakupem węgla po preferencyjnej cenie w 2023 r. proszone są o złożenie wniosku do Burmistrza Miasta w Miasteczku Śląskim o wydanie zaświadczenia na rok 2023. Wniosek o wydanie zaświadczenia należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Miasteczku Śląskim ul. Rynek 8:

  • drogą elektroniczną poprzez platformę ePUAP,
  • droga pocztową,
  • osobiście (pokój nr 24 w Urzędzie Miejskim).

Ponadto Informujemy, że od 3 grudnia 2022 r. weszła w życie zmiana Rozporządzenia Ministra Aktywów Państwowych w sprawie ilości paliwa stałego dostępnego dla jednego gospodarstwa domowego w taki sposób, że w przypadku niezakupienia węgla w ilości 1,5 tony w 2022 roku będzie możliwe zakupienie go w 2023 roku w ilości 3 ton.

 

Wniosek o wydanie zaświadczenia

Oświadczenie akcyzowe

Pełnomocnictwo

Przypominamy, że w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2236) informujemy, że Węglokoks Kraj S.A. będzie prowadził sprzedaż węgla  po cenach preferencyjnych dla mieszkańców Gminy Miasteczko Śląskie.

Zakup węgla możliwy jest w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 6:00 do 6:00.

KWK BOBREK-PIEKARY RUCH BOBREK Brama Towarowa

ul. Konstytucji 76, Bytom

Warunkiem zakupu węgla jest przedstawienie zaświadczenia wydanego przez Gminę.

Dostępne metody płatności: gotówka w kasie KWK Bobrek-Piekary Ruch Bobrek przy ul. Konstytucji 76 w Bytomiu lub karta płatnicza (całodobowo).

Możliwość płatności gotówką w  następujących godzinach:

  •  7:00 – 15:00
  • 15:00 – 21:00

Zakupu węgla może dokonać osobiście mieszkaniec gminy lub upoważniony przewoźnik. W przypadku odbioru węgla przez przewoźnika w imieniu mieszkańca konieczne jest przekazanie podczas odbioru pracownikom punktu drobnicowego wypełnionego (w oryginale) pełnomocnictwa do odbioru węgla oraz oświadczenia akcyzowego (w oryginale).