Facebook YouTube Regionalny Kanał Informacyjny SMS

Nowy skwerek na osiedlu już otwarty!

2 lipca 2020, dodane przez: M.K Nowy skwerek na osiedlu już otwarty!
grafika do wpisu: Nowy skwerek na osiedlu już otwarty!

Od 30 czerwca można już korzystać z nowego skwerku, który powstał obok parkingu i biblioteki na osiedlu! Skwer obejmuje huśtawkę, ławeczki, siedziska i stoliczki np. do gier planszowych, a w centralnym punkcie umieszczono ozdobne drzewko.

Oficjalne przekazanie zieleńca przez fundatora – Huta Cynku "Miasteczko Śląskie" S.A. na rzecz Gminy i wszystkich Mieszkańców odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Pojawiło się już kilka pytań związanych z użytkowaniem skwerku. Odpowiadamy na najpopularniejsze z nich:

- Czy trawa położona z rolki jest trawą odporną na deptanie, ponieważ na skwerku nie przewidziano alejek spacerowych i dojścia do ławeczek czy innych urządzeń architektury ogrodowej?

Skwer został stworzony jako miejsce relaksu oraz wypoczynku, dlatego do każdej ławki i stoliczka można podejść bez stresu z każdej strony. Na zieleńcu nie będzie obowiązywał zakaz chodzenia po trawie. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę rozłożyć koc, także będzie mógł to zrobić.

- Kto będzie za to odpowiedzialny za utrzymania nasadzeń i trawnika?

Zieleniec jest własnością Gminy, czyli nas wszystkich, stąd koszty związane z jego utrzymaniem będą ponosili wszyscy mieszkańcy. Skwer został ujęty w umowach z zakresu utrzymania czystości, opróżniania koszy oraz utrzymania zieleni miejskiej.

- Czy skwerek jest monitorowany?

Tak, jest monitorowany, kamera znajduje się na budynku biblioteki.