Facebook YouTube Regionalny Kanał Informacyjny SMS

Wręczenie Złotej Odznaki Honorowej za zasługi dla województwa śląskiego

31 maja 2023, dodane przez: M.K Wręczenie Złotej Odznaki Honorowej za zasługi dla województwa śląskiego
grafika do wpisu: Wręczenie Złotej Odznaki Honorowej za zasługi dla województwa śląskiego

Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej Pani Lucyna Ekkert - Radna Województwa Śląskiego, w imieniu prof. Marka Gzika -Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego, wręczyła Panu Mieczysławowi Dumieńskiemu - Przewodniczącego Fundacji Na Rzecz Dzieci Miasteczko Śląskie, Złotą Odznakę Honorową za zasługi dla województwa śląskiego.

Odznaka została wręczona za całokształt działalności Fundacji, przyczyniającej się do poprawy bezpieczeństwa środowiskowego szczególnie dzieci i młodzieży, zamieszkałych na terenach narażenia środowiska na ołów i inne metale ciężkie. Wydarzenie miało na celu uhonorowanie wszystkich osób zaangażowanych w działania Fundacji.

Podczas sesji Burmistrz Miasta wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej wręczyli coroczne Nagrody Burmistrza Miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Tegoroczna nagroda trafiła do Orkiestry Reprezentacyjnej Gminy Miasteczko Śląskie, która od ponad 10 lat uświetnia uroczystości miejskie i z najlepszej strony promuje naszą Gminę nie tylko w kraju, ale i za granicą. Pozytywna atmosfera zbudowana wokół zespołu oraz zaangażowanie muzyków sprawia, że Orkiestra prężnie się rozwija.