Facebook YouTube Regionalny Kanał Informacyjny SMS

Inicjatywa sołecka 2023

24 października 2023, dodane przez: M.K Inicjatywa sołecka 2023
grafika do wpisu: Inicjatywa sołecka 2023

Gmina Miasteczko Śląskie brała udział w Marszałkowskim Konkursie „Inicjatywa Sołecka” w 2023 r., w ramach którego zrealizowane zostały projekty w sołectwie Bibiela oraz w sołectwie Żyglin-Żyglinek.

Zadania zrealizowane na terenie sołectw są współfinansowane z budżetu Województwa Śląskiego oraz Gminy Miasteczko Śląskie. 

W sołectwie Bibiela. w ramach realizacji zadania pn. „Zakup oświetlenia solarnego na plac zabaw”, zostało zamontowane oświetlenie solarne, które umożliwia bezpieczne i komfortowe korzystanie z placu zabaw przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

Koszt zadania wyniósł 27.887,96 zł: w tym 13.943,98 zł dofinansowanie ze środków Województwa Śląskiego, 13.943,98 zł wkład własny z budżetu gminy.

W sołectwie Żyglin-Żyglinek, w ramach projektu pn. „Modernizacja i doposażenie istniejących placów zabaw w sołectwie Żyglin-Żyglinek”, na terenie dwóch placów zabaw wymagających modernizacji zostały wykonane bezpieczne nawierzchnie oraz zostały one doposażone w nowe atrakcyjne urządzenia. Na jednym z placów zabaw znajdującym się w obrębie Szkoły Podstawowej w Żyglinie zamontowano kolejkę linową natomiast na placu zabaw zlokalizowanym w Żyglinku przy ul. Karpackiej zamontowano bujak.

Koszt zadania wyniósł 63.761,97 zł: w tym 29.132,11 zł dofinansowanie ze środków Województwa Śląskiego, 34.629,86 zł wkład własny z budżetu gminy.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć ze zrealizowanych zadań.