Facebook YouTube Regionalny Kanał Informacyjny SMS

Bezpłatne badania mammograficzne

23 stycznia 2024, dodane przez: M.K Bezpłatne badania mammograficzne
grafika do wpisu: Bezpłatne badania mammograficzne

Już 20 lutego w Miasteczku Śląskim przy Centrum Sportu i Rekreacji (ul. Sportowa 1) stanie mammobus.

W mammobusie realizowany jest Program profilaktyki raka piersi, w ramach którego wykonywane są bezpłatne badania mammograficzne skierowane dla ubezpieczonych Pań w wieku 45-74 lata. Warunkiem bezpłatnego skorzystania z badania jest wiek i przerwa 2-letnia między badaniami oraz brak rozpoznania/leczenia z powodu raka piersi. Wyjątkiem są osoby obciążone genetycznie (rak piersi u matki, siostry, córki) wówczas takie Panie mogą wykonywać mammografię co 12 miesięcy. Wynik mammografii Panie otrzymają pocztą (tradycyjną lub mailową) na wskazany adres. Na badanie nie jest potrzebne skierowanie lekarskie ani zaproszenie.

Mammografia to rentgenowskie prześwietlenie piersi, dające możliwość wykrycia zmian w piersiach o wielkości już nawet kilku milimetrów.

Mimo, że dla Pań w wieku 45-74 lata mammografia jest badaniem bezpłatnym, niewymagającym skierowania to tylko około 35% Polek korzysta z niej regularnie.

Dlatego apelujemy i prosimy: NAJWYŻSZY CZAS ZATROSZCZYĆ SIĘ O SWOJE ZDROWIE I WYKONAĆ MAMMOGRAFIĘ - to nic nie kosztuje a można bardzo dużo zyskać.

Panie chcące skorzystać z mammografii zapraszamy do rejestracji telefonicznej od poniedziałku do piątku pod numerami: 58 767 34 44 lub 58 767 34 77 (zapisy już trwają!).