Facebook YouTube Regionalny Kanał Informacyjny SMS

LUKS Jedynka Mistrzem Polski!

25 marca 2024, dodane przez: M.K LUKS Jedynka Mistrzem Polski!
grafika do wpisu: LUKS Jedynka Mistrzem Polski!

Duży sukces drużyny dziewcząt LUKS Jedynka Miasteczko Śląskie na zakończenie sezonu halowego 2024. 

Trener Andrzej Miśkiewicz informuje:

Przez 4 miesiące drużyna dziewcząt jedynki uczestniczyła w rozgrywkach halowych. Pierwsze to eliminacje w grupach Regionalnych i tytuł Mistrza Śląska co było przepustką do udziału w turnieju finałowym Halowych Mistrzostw Polski w kat. Młodzików u-13. Turniej został rozegrany w dniu 24 marca 2024 na Kujawach w Gąsawie z udziałem 4 drużyn które zajęły pierwsze miejsca w eliminacjach systemem każdy z każdym. Nasze dziewczyny rozpoczęły grę bardzo ostrożnie remisem w pierwszym spotkaniu z UKS Orient Łozina 2:2. W drugim spotkaniu nasz zespól złapał swój rytm i wygrał z organizatorami turnieju UKS Laski Wielkie 5:0, a następnie odniósł decydujące zwycięstwo z AZS AWF Poznań 2:0.

Końcowa klasyfikacja:

1. LUKS Jedynka Miasteczko Śląskie i tytuł Halowego Mistrza Śląska 2024 w kat. Młodzik U-13,

2. AZS AWF Poznań,

3. UKS Orient Łozina,

4. UKS Laskie Wielkie.

Nasza zawodniczka Bianka Wyżgoł została wyróżniona nagrodą indywidualną jako "Najlepszy Strzelec" podczas turnieju finałowego. Zawodniczki nie kryły radości podczas dekoracji, gdy odbierały złote medale. W zespole LUKS Jedynka wystąpiły: Martyna Chmiel, Zuzanna Dziwis, Aleksandra Fiecek, Hanna Górska, Maja Jaskuła, Zuzanna Kaczmarowska, Martyna Konat, Lena Lubos, Wiktoria Natkaniec, Kinga Pilarek, Joanna Skrzydło, Bianka Wyżgoł. Trener - Andrzej Miśkiewicz również zadowolony tym bardziej, że nasza drużyna była najmłodszą drużyna turnieju i to rokuje na przyszłość bardzo pozytywnie.

Zdjęcie: Zygmunt Fiecek