Facebook YouTube Regionalny Kanał Informacyjny SMS

Wręczenie Nagrody Burmistrza Miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. 

4 kwietnia 2024, dodane przez: M.K Wręczenie Nagrody Burmistrza Miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. 
grafika do wpisu: Wręczenie Nagrody Burmistrza Miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. 

Podczas dzisiejszej sesji Burmistrz Miasta Michał Skrzydło wręczył coroczne Nagrody Burmistrza Miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Tegoroczne nagrody otrzymali:

Karolina Musialik - wokalistka, rozwijającą swój niebywały talent między innymi podczas zajęć prowadzonych w Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim przez Adriannę Noszczyk. Jej ostatni występ wraz z Orkiestra Reprezentacyjna Gminy Miasteczko Śląskie pozwolił zaprezentować jej kunszt szerszej publiczności w Gminie, natomiast Karolina z powodzeniem od dłuższego czasu bierze udział w konkursach i festiwalach o randze ogólnopolskiej, a także europejskiej.

Tylko w ostatnim czasie Karolina zdobyła 1 miejsce na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, Grand Prix La Costa Musical w Barcelonie, 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym OFEM w Chęcinach oraz 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Mikrofon dla najmłodszych w Raciążku.

Chór Sienkiewicz z Miasteczka Śląskiego - zespół od 105 lat działa na terenie naszej Gminy. Muzycy regularnie i cierpliwie doskonalą swoje umiejętności pod batutą Alojzego Darmasa.

Chórzyści uświetniają uroczystości miejskie, ale także sami wychodzą z inicjatywą, organizując koncerty na terenie Gminy. Od kilku lat z powodzeniem prowadzą Koncert Maryjny oraz Koncert Kolędowy w miasteczkowskim kościele. Zespół koncertuje także poza Miasteczkiem Śląskim i na uroczystościach związanych z Dniem Hutnika, promując kulturę.